Yazlık Araç Üstü Çadır ve Kışlık Araç Üstü Çadır

Araç üstü çadır satın almak istediğinizde aracınıza uygun ve kamp heyecanınızı zirveye çıkaracak bir seçenek tercih etmeniz gerekir.

Yazlık Araç Üstü Çadır ve Kışlık Araç Üstü Çadır

Yazlık Araç Üstü Çadır ve Kışlık Araç Üstü Çadır

Araç üstü çadır satın almak istediğinizde aracınıza uygun ve kamp heyecanınızı zirveye çıkaracak bir seçenek tercih etmeniz gerekir. Çünkü çadır tercihinde mevsim koşullarını dikkate almamanız kamp sırasında bazı konularla alakalı ekstra önlem almanızı gerektirecektir. Ekstra önlem almak yerine doğru ürünü seçmeye hazır olun.

Mevsim koşullarına uygun bir çadır konforunuzu arttırdığı gibi sağlık sorunlarının da önüne geçer. Peki, mevsime göre bir çadır seçimi yapmak için nelere dikkat etmeniz gerekir? Aşağıda yazlık araç üstü çadır ve kışlık araç üstü çadırlarla alakalı bütün detayları keşfedebileceksiniz!

Yazlık Araç Üstü Çadır Özellikleri

Araç üstü çadırlar kullanım kolaylığı ile dikkat çeken seçeneklerden biri olurken mevsime uygun alternatifler sunmaları nedeniyle de değerlidir. Yaz sıcaklarından kurtulmanız ve daha konforlu bir deneyime kapı aralamaya hazır olun! Bu konuda yazlık araç üstü çadırınızda olması gereken özellikleri aşağıda sıraladık.

Yazlık Araç Üstü Çadırda Olması Gereken Özellikler

Bir yazlık araç üstü çadır satın alırken aşağıdaki detayların bulunması konforunuzu arttıracaktır. Aşağıdaki detayların bir ya da birkaç tanesinin olmaması sizin için çok ciddi sorun anlamına gelmez. Bu anlayıştan hareketle ürün seçmeniz sizin için oldukça ayrıcalıklı olacaktır.

 • Çadırın sıcak havanın etkisini dışarıda bırakmak adına yalıtımının iyi olması gerekir,
 • Yaz yağmurlarına karşı çadırın bağlantı noktaları ve dış yapısının mutlaka suya dayanıklı olması gerekir,
 • Gece saatlerinde havalandırmayı sağlamak adına pencere ve açıklıklarının yeterli ölçülerde olması gerekir,
 • Yaz gecelerinde çadır içerisinde geçireceğiniz zamanı da düşünerek fener ve aydınlatma askılarının bulunması değerlidir,
 • Güneşli havalarda çadırın maruz kalacağı UV ışıklarına karşı dirençli olması elzemdir,
 • Havalandırmaların sinek ve böcekleri dışarıda bırakacak şekilde tasarlanması gerekir,
 • Yaz aylarında sürekli farklı yerlerde kamp yapma arzusunu karşılamak adına kurulumu ve toplaması basit olmalıdır.

Tüm bu özelliklere sahip bir yazlık araç üstü çadır deneyiminizi zirveye çıkarmayı başaracaktır. Bu konuda doğru tercihi yapmak adına olabildiğince titiz davranmanızı öneriyoruz.

Kışlık Araç Üstü Çadır Özellikleri

Kışlık araç üstü çadırların yazlık modellere nazaran daha dayanıklı olması gerekir. Çünkü kötü hava koşullarında iç ortamın sıcak kalması hem sağlığınız hem de konforunuz açısından önemlidir. Bu durumda aşağıdaki özelliklere sahip bir çadıra kimse hayır demez.

 • Kötü hava koşullarına karşılık çadırın yalıtımının iyi olması gerekir,
 • Yağmur ve kar yağışlarının şiddeti de düşünüldüğünde suya dayanıklılığın iyi olması şarttır,
 • Araç üstü çadırın üst tentesinin bulunması değerlidir,
 • Çadırın kapı kısımlarında yer alan fermuarların hava geçirmemesi gerekir,
 • İçerideki ısının dışarı kaçmaması adına giriş kısmının iki aşamalı olması önerilir,
 • Çadırın dış yapısı hava koşullarından en az ölçüde etkilenmesi adına doğru bir şekilde tasarlanmalıdır.

Tüm bu detayları dikkate alarak kış aylarında gerçekleştireceğiniz kampı kusursuz bir noktaya taşıyabilirsiniz. Araç üstü çadır alma konusunda hala kafanızda soru işareti olduğunu düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.