Neden Araç Üstü Çadır?

Araç Üstü Çadır kullanımının avantajları nelerdir?

Neden Araç Üstü Çadır?

Araç Üstü Çadırlar ülkemizde daha popüler hale geliyor. Bu incelememizde bunun nedenine bir göz atacağız. Muhtemelen üstünde tuhaf şekilli bir saklama çantası gibi görünen ya da kamplumbağaya benzettiğimiz araçlarla dolaşan araçlar görmüşsünüzdür. Ancak bunlar aslında açılıp/katlanarak lüks vahalara dönüşen çadırlardır. Bu listenin sizi hayatınızda bir Brothers Camp Araç Üstü çadır sahibi olmanıza giden yolda aklınızdaki soruları gidereceğine inanıyoruz... 

1. Yer seviyesinde uyumak mı yoksa yüksekte mi?

Aracınızın tepesinde olacağınız için Araç Üstü Çadırların çoğuna teleskopik bir merdivenle erişilebilir. Bu, yağmur yağarsa su birikintisinde veya çamur çukurunda uyumayacağınız anlamına gelir. Ayrıca yerden kalktığınızda bir esinti yakalamak daha kolaydır, bu nedenle çadırınız daha iyi havalandırılacak ve yaz aylarında daha serin kalacaktır. Ayrıca, yerden yukarıdayken daha iyi bir bakış açısına sahip olacaksınız - neredeyse bir ağaç evinde olmak gibi!

Yerden yüksekte olmak, kiri ve döküntüleri çadırınızdan uzak tutmanıza da yardımcı olur. Örneğin, kum veya tozlu bir zeminde kamp yapıyorsanız, merdivene tırmanabilir, ayakkabılarınızı fırçalayabilir ve ardından içeriyi takip etmeden çadıra girebilirsiniz.

2. Daha güvenlidir:

Yerden yüksekteyken hayvanların çadırınıza girme olasılığı daha düşüktür  Örümcek, akrep veya yılan gibi ürkütücü sürüngenlerin de Araç Üstü Çadırınıza girmesi çok daha zor olacaktır.

Araç Üstü Çadırınızın aracınızın üzerinde olması, siz uyurken pahalı eşyalarınızı kilitli aracınızın içinde saklamanıza olanak tanır.  Bir Araç Üstü Çadır ile donanımınız her zaman yerinde ve güvenli bir şekilde kilitli kalabilir.

3. Rahat uyku platformuna sahiptir:

Şimdiye kadar yapılmış en havalı yer çadırına ve havalı şilteye sahipseniz, artık bu doğru olmayabilir. Ancak genel olarak Araç Üstü çadırları, hava şiltelerinden çok daha rahat olan yüksek yoğunluklu rahat sünger/ şiltelerle birlikte gelir. Bu durum özellikle partnerinizle kamp yapıyorsanız diğer kişi her hareket ettiğinde şişme yatağa nispeten size daha çok konfor sağlar.

Araç Üstü Çadırların ayrıca zeminden farklı olarak mükemmel şekilde pürüzsüz olan sert bir tabanı (genellikle cam elyafı, çelik, alüminyum veya benzeri) vardır. Havalı yatakla bile kayalık zeminde uyumak eğlenceli değildir. Bir Araç Üstü Çadırda uyumak, genel konfor açısından daha çok evde yatağınızda uyumaya benzer.

4. Dayanıklıdır:

Geceyi bir rüzgar/yağmur/dolu/kar fırtınası sırasında bir yer çadırında geçirdiyseniz, muhtemelen tüm gece çadır malzemesinin çırpılmasıyla uyanık kalacağınızı bilirsiniz. Muhtemelen kendinizi bir soğuk su havuzunda bulursunuz, çadırınızı onarılamayacak kadar hasar görmüş bulabilirsiniz. Daha da kötüsü, çadırınız kazıklarından kurtulur ve kamp alanında yuvarlanan bir top olabilirsiniz.

Neyse ki, bu sorunların hiçbiri kaliteli bir Araç Üstü Çadırında endişe kaynağı haline gelmez. Bir çok Araç Üstü Çadır sizi çoğu olumsuz hava koşullarından koruyan, düz veya açılı olarak açılan açılabilen sağlam bir ABS plastik/fiberglas panele sahiptir. 

Çoğu yer çadırı hafif ve taşınabilir olacak şekilde yapılırken, Araç Üstü Çadırlar  aracınızın üzerinde taşındığı için güçlü ve dayanıklı olacak şekilde yapılmıştır. Kaliteli malzeme ile donatılmış Araç Üstü  Çadırlar genellikle alüminyumdan yapılırlar.

5. Kurulumu pratik, kolay ve hızlıdır:

İyi dizayn edilmiş kaliteli Araç Üstü Çadırın kurulumu çok hızlıdır. Aracınızı hemen hemen düz bir yere park etmeniz, kilitleri veya mandalları açmanız yeterlidir. Sonrasında üst kalite süspansiyona sahip bir Araç Üstü Çadırınız varsa çadırınız kendi kendine yükselir, siz de hızlıca katlayarak açabilirsiniz. Bazı çadırların kurulması için birkaç dakika daha gerektiren ekleri vardır. Bu tip çadırlar olumsuz hava koşulu hakim iken çadırınızı kolayca açmanıza ve kapamanıza yardımcı olmadığı gibi, kampın tadını çıkarmanıza da engel olacaktır. Genel olarak, bir araya getirilecek direkler veya yere çakılacak kazıklar olmadığından Araç Üstü Çadırların kurulumu normal yer çadırlarından daha hızlı ve daha kolaydır.

6. Mobil özelliklidir:

Birçok kişi araç üstü çadırlarını offroad özellikli veya 4×4 araçlarında kullanır. Çadır kurmak için geniş düz yerlerin olmadığı bir yere sürmüş olsanız bile, aracınızı seviyelendirmek için yere koyabileceğiniz ahşap/blokları kullanabilirseniz, Araç Üstü çadırınız rahat bir şekilde çalışacaktır.

Araç Üstü Çadırınız ve aracınız, kamp alanında aynı alanı kaplayacağından, sık ağaçlar veya kayalar arasındaysanız sizin için sorun olmayacaktır.

Kurulum ve Çadır kapağını kaldırma işlemleri çok kolay ve hızlı olduğundan, Araç Üstü Çadırlar her gün farklı bir konuma taşınacağınız seyahat ve geziler için de mükemmeldir. Normal bir yer çadırı, şişme yatak ve uyku tulumunu her gün kurup indirmek kapatmak vs. onları hızla eskitir. Ancak Araç Üstü Çadır ile kamp yapmak, kolaylık açısından yerde kamp yapmaya nazaran daha çok karavan kampına benzerç

7. Karavanlardan daha ucuzdur:

Sert kabuklu bir Araç Üstü Çadır, yaklaşık 1550-2000 Euro arasında değişmektedir ve bu nitelik karavandan önemli ölçüde daha ucuzdur. Tabii ki, Araç Üstü Çadırınızda bir banyo, akan su veya mutfak gibi imkanlarınız olmayabilir, ancak özellikle bir yer çadırı kurulumuna kıyasla bir Araç Üstü Çadrırın size sağladığı bazı konfor ve hareketlilik göz ardı edilemez.

Bir Araç Üstü Çadır ile her türlü hava koşulunda ve her tür arazide, karavanda olduğu gibi kamp yapabilirsiniz,.

Öte yandan, Araç Üstü Çadıra sahip binek aracınızı sürmek; daha büyük hacimli ve kısıtlı hareket kabiliyetine sahip bir karavanı sürmekten daha kolay olabilir. Normal tip binek aracınız ile seyahat etmek karavan veya römork çekmeye kıyasla daha çok benzin tasarrufu yapabilirsiniz. .

8. Üstte ek depolama Port Bagaj imkanına sahiptir:

Bu, sert kabuklu Araç Üstü Çadırlara özgü bir özelliktir. Brandalı tip olan ve olumsuz hava koşullarına dayanımı yetersiz Araç Üstü Çadırlarında bu özellikten faydalanamazsınız.

9. Yıllarca kolay kullanım sunar:

Araç Üstü Çadırlar hava koşullarına karşı bir yer çadırından çok daha iyi yalıtkan malzemelerden yapıldığından, kaliteli tip Araç Üstü Çadırını hemen hemen her türlü hava koşulunda kullanabilirsiniz. Eğer ki doğaya aşık, seyyah ruhlu hevesli bir kampçı veya gezgin iseniz, bu Araç Üstü Çadırınızı yıl boyunca, her mevsimde ve yerde kamp yapmanıza izin vereceği anlamına gelir.

Aracınız sizi kamp yapmak istediğiniz yere güvenle götürebildiği sürece, Kaliteli tip Araç Üstü Çadır, sizi sıcak ve hava şartlarından koruyacaktır. Termal özellikli Araç Üstü çadırlar ekstra yalıtım, webasto vb. ekstra hava davlumbazları gibi isteğe bağlı dört mevsimlik donanımlarla birlikte gelir.

Sonuç olarak; yukarıda yazdığımız 9 maddenin hepsine kefiliz.. Sizi doğada en zor şartlarda bile rahat kamp yapmanız için Brothers Camp Araç Üstü Çadır kullanıcısı olmaya davet ediyoruz. Fiyat bilgisi için lütfen iletişim bilgilerinden bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz..