Küre Dağları Milli Parkı

Brothers camp, araç üstü çadır, caravan

Küre Dağları Milli Parkı

Küre Dağları Milli Parkı, Türkiye'nin doğusunda yer alan ve güzellikleri ile ünlü bir milli parktır. Park, doğa yürüyüşleri, dağ bisikleti, kaya tırmanışı gibi aktiviteler için mükemmel bir yerdir. Ulaşım, parkın yakınındaki Kars şehrine otobüs veya tren ile gitmekle sağlanabilir. Daha sonra, parka ulaşmak için kiralık bir araba veya düzenlenmiş bir tur kullanabilirsiniz.

BrothersCamp araç üstü çadırları, parkta kamp yapmak için mükemmel bir seçenektir. Bu çadırlar, aracınızın üstüne monte edilir ve her türlü rahatınızı sağlar. 2 gecelik tek kişilik zorlu bir kamp denemesi için, parkın en yüksek tepelerinden birine gitmeniz önerilir. Bu, sizi muhteşem manzara ve doğal güzelliklerle ödüllendirecektir.

Mevsim olarak, Küre Dağları Milli Parkı'nı yaz aylarında ziyaret etmek en iyisidir. Yaz ayları sıcak olabilir ama gün boyunca yürüyebilmenizi ve doğayı keşfedebilmenizi sağlar. Ancak, kamp yaparken mutlaka güneş koruyucu, su ve diğer temel ihtiyaçlarınızı yanınızda bulundurmanız gerekir.

Gündoğumu, Küre Dağları Milli Parkı'nın en yüksek tepelerinden birinde izlemek gerçekten unutulmaz bir deneyim olacaktır. Doğan güneşin ısısı ve rengi, doğanın güzelliklerini ortaya çıkaracaktır. Gece yemeği olarak, yanınızda yanınızda taşıdığınız yiyecekleri kullanabilirsiniz. Örneğin, bisküvi, sosis, peynir, gibi yiyecekleri, mangal ile pişirebilirsiniz. Ayrıca, parkta satılan gazlı içecekler veya sıcak çay içebilirsiniz.

Küre Dağları Milli Parkı'nı ziyaret etmek için en iyi zaman, yaz ve sonbahar aylarıdır. Bu mevsimlerde hava sıcaklığı idealdir ve doğal güzellikler en iyi şekilde görülebilir. Ancak, parkın zirvelerine tırmanmak için kış mevsiminde gitmek de mümkündür, ancak bu durumda daha zorlu koşullarla karşılaşabilirsiniz.

BrothersCamp araç üstü çadırları ile ilgi 2 gecelik tek kişilik zorlu bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Bu çadırlar, sizlere park içinde rahat ve konforlu bir konaklama imkanı sunar. Gün boyunca yürüyüşler yaptıktan sonra, çadırınızda rahat edebilir ve gün batımını izleyebilirsiniz.

Kamp yaptığınız sırada yemek olarak kamp yemeği yiyebilirsiniz. Örneğin, tencerede pişirilmiş sebzeli et yemeği, makarna, veya taze meyve ile süt ürünleri yiyebilirsiniz. Ayrıca, mangal yaparak et veya sebzeler pişirebilirsiniz. Gün doğumunu izlemek için yapacağınız yürüyüşler sırasında kahvaltı yapabilirsiniz.