Kapuzbaşı Şelalesi

Brothers camp, araç üstü çadır, caravan

Kapuzbaşı Şelalesi

Kapuzbaşı Şelalesi'ne ulaşmak için en yakın havaalanı olan Kapadokya Havaalanı'ndan kiralık araç, taksi veya otobüs seçenekleri bulunabilir. Kapuzbaşı Şelalesi, Kapadokya'nın Ürgüp ilçesine yaklaşık 30 km mesafededir.

En uygun ziyaret dönemi yaz aylarıdır, ancak şelalenin güzelliği kış aylarında da görülebilir. Kış aylarında da araç üstü çadırla kamp yapmak mümkündür, ancak bu dönemde hava şartları dikkate alınmalıdır.

BrothersCamp tarafından sunulan araç üstü çadırlar, Kapuzbaşı Şelalesi'ne yakın bulunan kamp alanında kurulabilir. İki gecelik 2 kişilik kamp denemesi için, araç üstü çadırınızı kamp alanında kurduktan sonra doğa yürüyüşlerine çıkabilirsiniz. Şelale manzaralı yürüyüş yolları, göz alabildiğine uzanan Kapadokya manzaraları, doğal güzellikler ve faunayla birlikte keşfedilmeyi bekliyor.

Gün boyunca yapılabilecek diğer aktiviteler arasında da Kapadokya'nın güzelliğini keşfetmek, balon turu yapmak, şarap tadımı yapmak gibi seçenekler bulunabilir. Geceleri ise araç üstü çadırınızda rahat ve huzurlu bir şekilde dinlenebilirsiniz.

Kapuzbaşı Şelalesi'ne araç üstü çadırla gitmek, Kapadokya'nın doğal güzelliklerini keşfetmek ve kapalı alanlar dışında kalarak doğayla iç içe olmak isteyenler için mükemmel bir seçenek olacaktır.