İlk kamp yolculuğunuz için en iyi 3 ipucu:

Asfalt yollardan uzaklaştığınızda, haritalara güvenmek zorlaşabilir. Haritalar, bir sonraki varış noktanıza 40 millik kısa bir mesafe gösterebilir

İlk kamp yolculuğunuz için en iyi 3 ipucu:

1.Acele etme

Asfalt yollardan uzaklaştığınızda, haritalara güvenmek zorlaşabilir. Haritalar, bir sonraki varış noktanıza 64 km kısa bir mesafe gösterebilir, ancak asla toprak ve asfaltsız yollarda acele etmek ve hızlı sürmek istemezsiniz. Bu kötü bir şey değil! Karadan inen rotaların çoğu inanılmaz bir manzara güzelliği sunar - bazı yerlerde saatte 50 km hızla esiyor olacaksınız ve bazı yerlerde her 10 dakikada bir durup manzaraya girmek isteyeceksiniz. Bir sonraki varış noktanıza ulaşmak için her zaman bol zaman bırakın ve kamp kurmak için hava kararmadan varmayı planlayın.

2.Ayrılmadan önce rotanızı planlayın

Kendi başınıza ve özellikle yeni bir yere giriyorsanız, rotayı önceden planlayın. Yolda vaktinizi kaybetmeyin. 

3.Macera duygunuzu getirin

Fazla yer kaplamaz! Karadan iniş, varış noktası değil, tamamen yolculukla ilgilidir. Sığ bir nehri geçmek veya engebeli bir çakıllı yolda araba kullanmak gibi eğlenceli engellerle karşılaşabilirsiniz (ve muhtemelen de karşılaşacaksınız) kısa sürede şehir hayatına geri döneceksiniz ve bu vahşi açık hava anlarını kaçıracaksınız. Gördüğünüz tek trafik, çimenlerin üzerinde beslenen bir grup koyun.