Araç Üstü Çadır Nedir?

Araç üstü çadır, kamp heyecanını kusursuz bir şekilde yaşamak isteyenler için enfes bir deneyim sunmayı başarıyor.

Araç Üstü Çadır Nedir?

Araç Üstü Çadır Nedir? 

Araç üstü çadır, kamp heyecanını farklı bir şekilde yaşamak isteyenler için kusursuz bir deneyim sunan seçeneklerden bir tanesi olmayı başarıyor. Klasik kamp deneyimini farklılaştıran ve daha kaliteli bir heyecana kapı aralayan araç üzeri çadırların her araç için uygun olmadığını ifade etmek gerekir. Bu nedenle de bir araç üstü çadır satın almadan önce aracınızın buna uygunluğunu değerlendirmelisiniz.

Aracınızın üzerine konumlandırılan ve bu yönüyle oldukça keyifli anlara olanak sağlayan bu çadırlar tamamen tavana yerleştirilen ürünler değil. Aracınızın tavan barlarına yerleştirilen çadır güvenli ve konforlu bir şekilde kamp deneyimi yaşamanıza olanak sağlıyor.

Aracınızın tavan barları yoksa bu barları hemen çadırınızla birlikte sipariş ederek kaliteli bir deneyime kapı aralayabilirsiniz. Barlar ile ilgili durumu açıklığa kavuşturduğunuza göre sıra çadır kurulumunda! Peki, araç üstü çadırların kurulumu ve kullanımı nasıldır?

Araç Üstü Çadır Nasıl Kurulur?

Araç üzerine yerleştirilen ve konfor açısından herhangi bir eksisi olmayan çadırların 2 yetişkinin rahatlıkla konaklayabileceği ebatlarda tasarlandığını ifade etmek gerekir. Kurulumu oldukça basit olduğundan klasik çadırlara göre daha çok tercih edilir. Kapatması kurmasından daha uzun sürse de ortalama 15 dakika içerisinde açması ve kapatması mümkündür.

 

Aracın üzerinde konumlandığından çadıra ulaşmak için bir merdivenden faydalanılır. Yetişkinlere çocukluk günlerindeki ranza anılarını hatırlatan bu çadırları genellikle tavanda takılı bırakmalısınız. Takıp çıkarması çok kolay değildir. Bu nedenle kamp dönemlerinde aracın tavanında toplu bir şekilde bırakmanız zaman kazanmanız açısından değerli olacaktır.

Kullanım sırasında yağmur yağması sizin için bir dezavantaj da oluşturmaz çünkü yağmura karşı koruyucu kullanılabiliyor olması da değerlidir.

Araç Üstü Çadırların Avantajları Nelerdir?

Karavan ile bir kamp gerçekleştirmek hemen herkesin hayali olsa da araç ile gidilebilen her yere karavan ile gitmek mümkün olmaz. Bu durumda kamp deneyimini yaşamak adına farklı alternatiflerden faydalanmak gerekir. Kamp yeri konusunda araç üstü çadırlardan faydalanmak çok ciddi avantajlara kapı aralarken aşağıda sıraladığımız belli başlı detaylarla ilgili de size çözüm sunar!

  • Hızlı bir şekilde kurulabildiğinden zamandan tasarruf etmenizi sağlar,
  • Aracın üzerinde konumlandığında böcek ve haşerelerin yanı sıra yabani hayvanlara karşı da korunaklıdır,
  • Yağmur yağması durumunda çamur ve göllenme sorunları ile karşı karşıya kalınmaz,
  • Yer şekillerinden bağımsız bir şekilde aracın düz bir şekilde duruyor olması durumunda her yerde kurulabilir,
  • Yağmurluk sayesinde ıslanma ve yağmurla başa çıkmak durumunda kalınmaz.

Araç Üstü Çadırların Fiyatları

Araç üstü çadır fiyatları, kamp severlerin bir çadır satın almadan önce dikkat ettikleri en değerli konulardan bir tanesidir. Bu nedenle de kamp için çadır satın almadan önce fiyatlar araştırma konusu olur. Araç üstü çadırlar tıpkı diğer çadırlar gibi modellerine göre farklı fiyatlarla satılmaktadır. Bu nedenle bir fiyat seviyesinden söz etmek mümkün değildir. En doğru fiyatlardan faydalanmak adına bir model seçmelisiniz. Bunun yanı sıra beklentilerinizi sıralayarak beklentilerinize uygun bir çadır tercih etmelisiniz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.