Araç Üstü Çadır Modelleri Nelerdir?

Araç üstü çadır, son dönemin en dikkat çeken seçeneklerinden bir tanesi olmayı başarıyor. Kamp severlerin farklı ama bir o kadar da dikkat çekici seçimleri için araç üzeri çadırlar göz kamaştırıyor.

Araç Üstü Çadır Modelleri Nelerdir?

Araç Üstü Çadır Modelleri Nelerdir?

Araç üstü çadır, son dönemin en dikkat çeken seçeneklerinden bir tanesi olmayı başarıyor. Kamp severlerin farklı ama bir o kadar da dikkat çekici seçimleri için araç üzeri çadırlar göz kamaştırıyor. Çoğu insan için yepyeni bir alternatif olan bu çadırların çeşitli modellerle sizlere sunulduğunu biliyor muydunuz?

Kalite, konfor ve güvenlik konusunda benzer standartları taşıyan ama bazı özellikleri ile birbirinden ayrılan araç üstü çadır çeşitlerine gelin daha yakından bir göz atalım!

Fiber Araç Üstü Çadırlar – Kutu Modeli

Araçların üzerine portbagaj şeklinde yerleştirilen ve görsel açıdan oldukça kaliteli seçenekler olan kutu modeli çadırlardır. Söz konusu tipteki çadırların gökyüzüne doğru değil de yana doğru geniş bir alan sunduğu kabul edilmektedir. İçerisinde ayağa kalmak mümkün olmadığından genellikle uyumak için tercih edilir. Ama hemen belirtmek gerekir ki oturma konusunda oldukça tatmin edicidir.

Doğa ile iç içe bir kamp deneyimi gerçekleştirmek isteyenler için ideal olan bu kamp çadırlarının çevresel faktörlerden az oranda etkilendiğini ifade etmek gerekir. Kutu tipi çadırların genellikle fiber malzemeden imal edildiği söylenmelidir. Bu da çadırın dayanıklı ve kaliteli olmasını sağlar.

Kutu tipi araç üstü çadırlar ile alakalı en ideal özelliğe bakıldığında açma kapamanın daha kolay olmasıdır. Üstelik ebatları da oldukça tatmin edici seçeneklerle sunuluyor. Bu anlamda size özel alternatiflerden faydalanmak oldukça kolaylaşıyor.

Üçgen Modeli Araç Üstü Çadır

Araç üstü çadır modelleri arasında ikinci seçenek üçgen şeklindeki modeldir. Aslında bu model bildiğiniz çadırdır. Ev şeklinde tasarlanan ve oldukça kaliteli alternatifler sağlayan bu çadırların en çok tercih edilenler arasında olduğunu unutmamalısınız.

Üst kısımda üçgen şeklin bulunması nedeniyle yağmur durumunda çadırınızın olumsuz etkilenmesi söz konusu olmaz. Üstelik çadırın yüksekliğinin oldukça tatmin edici seviyelerde olması bu çadırı tercih etmenize neden oluyor. Çadırda sadece oturmak ve uyumak değil bazen ayakta da durmak istiyorum diyorsanız bu seçenek tam size göre.

Dış kısmı fiber ve daha farklı malzemelerden tasarlanan üçgen tipi çadırların dilediğiniz zaman üzerine bir kılıf geçirmeniz de mümkündür. Bu yönüyle soğuktan ve yağmurdan korunmak olasıdır. Araç üstü çadır dendiğinde akla gelen bu ilk seçeneğin hafif ve kullanışlı olması oldukça değerlidir. Bu nedenle de seçiminizi yaparken söz konusu durumları dikkate almalısınız.

Hangisini Tercih Etmelisiniz?

Araç üstü çadır seçimi sırasında genellikle hangi model daha iyi sorusu ön plana çıkar. Aslında her üründe olduğu gibi araç üstü çadır seçiminde de en iyi tarzında bir sınıflandırma yapmak doğru değildir. Burada önemli olan sizin beklentilerinizi daha iyi karşılayacak olan çadırı tercih etmenizi öneriyoruz.

Çadır seçimi yaparken ebatlar, kalite, dayanıklılık ve çevre koşullarını dikkate almanız gerekir. Yazlık ve kışlık çadırların kullanımı bu noktada çok değerli bir detaydır. Zira yanlış seçim kamp boyunca sorun yaşamanıza neden olabilir. Bu anlamda doğru ürünü keşfetmek adına dikkatli olmalısınız.