Karavanla Bisiklet Nasıl Taşınır?

Karavan ile bisiklet nasıl taşınır? Araç Üstü Çadır aracınız yerine karavan dünyasında bisiklet deneyimi nasıl olur?

Karavanla Bisiklet Nasıl Taşınır?

Karavanla bir maceraya mı atıldınız? Bisiklet şart değil mi? Kamp alanından kasabaya kısa bir alışveriş çılgınlığı, şehir gezisi veya dağda bisikleti turu...

Bisikletlerle karavanınızı kamp alanında bırakabilirsiniz. Ama bisikletlerinizi nasıl taşıyor veya getiriyorsunuz?

Karavandaki Bisikletler:

Karavanla da giderek daha iyi hale geliyor. Böylece bisikletlerimizi güvenli bir şekilde taşıyabiliyoruz. Çoğu modelde, bisiklet veya diğer bagajlara yer açmak için ikiz yatakları katlayabilirsiniz. Dezavantajı, uyumak için bisikletleri dışarı çıkarmanız gerektiğidir. En akıllı versiyon, arkadaki açılır çift kişilik yataktır. Bu şekilde yatağı her zaman istediğiniz yükseklikte kullanabilir ve böylece bisikletleri gece boyunca karavanda tutabilirsiniz. Bisikletleri kolay ve güvenli bir şekilde yüklersiniz, bu da güvenli taşımayı garanti eder.

İpucu: Oraya bisiklet koymak için yeterli alan olup olmadığını önceden kontrol edin. Bisikletler karavana sığmıyorsa, katlanır (elektrikli) bisikletler satın alabilir veya karavanın arkasına bir bisiklet rafı monte edebilirsiniz.

Karavan Şasisindeki Bisiklet Rafı:

Bir başka çok iyi seçenek, karavanın çerçevesine monte edilen bisiklet raflarıdır. Bu destek, karavanın şasisine monte edilmiştir. Bu nedenle diğer benzer sistemler gibi karavanınızın arka kapılarına dayanmaz. Hepsinden önemlisi, bu desteklerle, bisikletleri çıkarmak zorunda kalmadan arkaya monte edebilirsiniz, çok pratiktir. Bir menteşe sayesinde, bisikletler hala üzerindeyken rafı yana sallarsınız. Ayrıca, hangisi sizin için en uygunsa, sağa açılan menteşeler veya sola açılan menteşeler arasından seçim yapabilirsiniz. Menteşe sağ taraftayken raf sağa doğru sallanır, bu da yol kenarına park edildiğinde daha güvenlidir. Menteşe soldayken, raf sola döner ve arkaya girmek için her seferinde rafın etrafında dolaşmak zorunda kalmazsınız.

Römork Bağlantısındaki Bisiklet Taşıyıcı:

Ancak karavanlar için çok gerekli değildir. Aracınıza bir çeki demiri takılı ise TUV Türk teknik muayenede şartları sağlamanız gerektiğini unutmayınız.

Karavanın Arkasındaki Bisiklet Rafı:

Son bir seçenek olarak, bisiklet rafını karavanın arkasına da asabilirsiniz. Çift arka kapılı kamyonetler için, iki kapıdan birine bir bisiklet rafı takılarak diğer kapının kolayca açılması sağlanır.  Bisiklet taşıyıcısının asılı olduğu arka kapıları açarken dikkatli olmalısınız. Kapılar çok ağır bir yükle kullanıldığında düzenli olarak hasar görüyoruz. Bu nedenle, kapıyı açmadan önce bisikletleri çıkarmanız tercih edilir, aksi takdirde kapı hafif aralık olsa bile menteşelere veya kapı amortisörlerine aşırı yüklenme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Bizden Size Bir İpucu: Taşımadan önce pili e-bisikletlerden çıkarın, bu onları çok daha hafif hale getirecektir.

Zorunlu Tabela: Bisiklet taşıyıcınız karavanın arkasına uyarıcı tabela takmak zorunludur. Bu arada bisikletlerinizi rüzgar ve yağmurdan korumak için bisiklet kılıfı kullanabilirsiniz. Bu sayede bisikletleri olası hırsızların gözünden de koruyabilirsiniz.

Brothers Camp Araç Üstü Çadırları olarak sizlerle karavan dünyasında bisiklet ile yolculuğa dair ufak tüyolar vermek istedik. İster Araç Üstü Çadırınız olsun İster Karavanınız olsun ya da olmasın spor ile beraber pozitif bir yaşam diliyoruz.