Arabada Kamp Yapmak?

Geceyi arabanın tavanında bir çadırda mı geçireceksin? İnanılmaz! Brothers Camp arabanız için uygun bir araç üstü çadırının ne kadar pahalı olduğunu, nasıl takıldığını anlatıyor!

Arabada Kamp Yapmak?
Araba üzerinde kamp yapmak giderek daha popüler hale geliyor. Şaşırtıcı değil, çünkü avantajları çok açık: bir araç üstü çadır, bir mobil evden veya karavandan daha ucuzdur ve kurulumu sıradan bir çadırdan daha hızlıdır. 
Katlandığında, bir arabadaki modern bir port taşıyıcıya benziyor . Modele bağlı olarak, burada en fazla beş kişi uyuyabilir.
Brothers Camp önemli soruları sizler için netleştiriyor: Bir araç üstü çadır hangi araca sığar? Hangi sabitleme sistemleri var? Bir araç üstü çadır ne kadar pahalı?
Her arabaya bir araç üstü çadır sığar mı?
Prensip olarak, hemen hemen her araca bir araç üstü çadır monte edilebilir. Doğru araç üstü çadırını seçmek çok önemlidir. İkincisi ise arabanın tavan yükünün belirlenmesi gerekir. Bu genellikle araç klavuzunda bulunur. Bununla ilgili herhangi bir veri bulamazsanız, araç üreticisine başvurmalısınız. Ardından, araç modeline uygun araç üstü atkı aparatı bulmanız gerekir. Atkı aparatı seçerken, aparatın maksimum yükünü dikkate almak önemlidir. Çünkü aracın izin verilen tavan yükü dâhilinde olmalıdır.  Brothers Camp test edilmiş araç üstü atkı aparatlarının satın alınmasını önermektedir. 
Bir araç üstü çadır maliyetleri nelerdir?
Karavanlarda olduğu gibi kesin bir fiyat vermek zordur. Satın alırken sadece fiyat değil, aynı zamanda malzemelerin kalitesi de belirleyici olmaktadır. 
Piyasada çok ucuz maliyetli, ancak kamp anılarınızı hüsrana uğratacak araç üstü çadırlar da olabilir, veyahut kaliteli malzeme ile yola çıkacağınız ürünler de. Özet ve sonuçla, araç üstü çadır su geçirmez ve dayanıklı olmalıdır. Yine de iki kişi için küçük bir araç üstü çadır almak istiyorsanız günümüz şartlarında 1300 Euro civarında bir fiyat beklemelisiniz. Ek olarak, genellikle tente ve yük taşıyıcı ara atkı aparatı için ilave maliyetler oluşmaktadır.
Araç üstü çadır nasıl monte edilir?
Sabitleme için aracınıza uygun ara atkı aparatı gerekmektedir. Günümüzde  araç üstü çadırların kendisi, çelik veya alüminyumdan yapılmış en az iki profil rayına sahiptir . Bunlar ya zemine gömülür ya da dışarıdan zemine vidalanır. Rayların içine itilen bağlantı parçaları ile araç üstü çadır, tavan barlarına veyahut ara atkı aparatlarına monte edilir. Genellikle ikisi yeterlidir. Zorlu arazi gezileri için üç veya daha fazlası önerilir, çünkü bu durumda ağırlık daha iyi dağıtılabilir. Önemli Ayrıntı: Bağlantı çubuklarının veya tavan çıtalarının sayısı ayrıca araç üstü çadırının boyutuna da bağlı olabilir. 
Araç üstü çadır nasıl kurulur?
Araç üstü çadır, uygun ara atkı aparatı ile araba tavanına sabitlendiğinde, asıl montaj başlayor. Bunu yapmak için en az 4 kişi veyahut kaldırma sistemleri kafi gelmektedir. Araç Üstü Çadırınıza tırmanabilmeniz için araç üstü çadır aldığınızda hemen hemen her zaman bir merdiven bulunur. Merdiveninizi uygun bir tutucuya asılmalıdır.
Hangi aksesuarlara ihtiyacım var?
Bir araç üstü çadır satın alırsanız, kesinlikle ara atkı aparatına ihtiyacınız vardır. Bir araç üstü çadırın arabanın tavanına bağlanmasının tek yolu budur. Bir araç üstü çadırında düzenli hava değişimi olması önemlidir.  Ayrıca sağlam, katlanabilir bir alüminyum merdiven işinizi görecektir. Bu genellikle firmadan firmaya değişir. Gelelim detaylara: Bir araç üstü çadır alırsanız, kesinlikle üzerinde uyumak için düzgün ve kaliteli yatağa ihtiyacınız var. Yatak altına uyku matları veya zemin koruma matları da ekleyebilirsiniz.  ,Tente: herzaman güneli bir kamp alanı hayal etmemelisiniz. Yağmur da işin içinde sizinle olacaktır, bu durumda tente ile kampdaki yemek yapma, dinlenme vb. ihtiyaçlarınızı açık havada giderebilirsiniz.  Çoğu sert kabuklu araç üstü çadır, katlandığında bir yatak takımını koymak için size yeterli alan sunar. 
Sert kabuklu mu yoksa muşambalı bir araç üstü çadır mı?
Sert kabuklu bir çadır, muşambalı bir araç üstü çadırdan görsel olarak daha sağlam görünür. Kabuk dünyada fiber, plastik, cam veya karbon fiberden yapılır.  Bunun olumlu bir yan etkisi vardır; Sert kabuklu çadır soğuk havalarda daha iyi yalıtılmaktadır. Ayrıca pratik not ekleyelim;  Arabanızın tavanından dışarı taşma yapmaz, muşambalı tiplerdeki uğultu sesi minimuma indirgenmiş olacağı gibi, eskime de meydana gelmez. Muşambalı tip araç üstü çadır, birçok müşteriyi daha düşük fiyatla ikna edebilmektedir.
Brothers Camp - Taklitler Aslını Yaşatır!
MELİKE ARAC USTU CADIR ILE