Bir Araç Üstü Çadırı Almaya Karar Verdiniz, Ancak Hangi Tip Size ve İhtiyaçlarınıza Uygun? Hala Emin Değil Misiniz?

Bir Araç Üstü Çadırı Almaya Karar Verdiniz, Ancak Hangi Tip Size ve İhtiyaçlarınıza Uygun? Hala Emin Değil Misiniz?

Bir Araç Üstü Çadırı Almaya Karar Verdiniz, Ancak Hangi Tip Araç Üstü Çadırı Size ve İhtiyaçlarınıza Uygun? Hala Emin Değil misiniz?

Google'da araç üstü çadırları için arama yaparsanız, çok çeşitli teklifler ve çok sayıda üretici tarafından neredeyse bunalmış olacaksınız.

Bu tam olarak karar vermeyi kolaylaştırmıyor. Ayrıca sadece renk ve şekil açısından değil aynı zamanda işlevsellik ve konfor açısından da farklılık gösteren farklı versiyonları bulunmaktadır.

Teklifler ormanında biraz daha iyi ilerlemeniz ve cesaretinizi kaybetmemeniz için size uygun çadırınızı nasıl bulacağınıza dair birkaç ipucu ve püf noktası vereceğiz.

Yeni başlayanlar için araç üstü çadırı temelleri

Yer çadırı arasındaki fark nedir?

Klasik bir zemin veya açılır çadırın aksine, arabanın çatısına takılır ve taşınır. Ustaca tasarlanmış tasarımı sayesinde sadece birkaç dakika içinde kullanıma hazır olmakla kalmaz, aynı zamanda hiç vakit kaybetmeden ve zahmetsizce yeniden monte edilebilir.

Diğer avantajlarından biri de, uyuduğunuz yerin alt toprağı hakkında endişelenmenize gerek olmamasıdır. Taşların veya köklerin can sıkıcı şekilde çıkarılması bu nedenle geçmişte kaldı. Arabanın çatısında soğuk zemin bile size zarar veremez. Aynı zamanda küçük, can sıkıcı sürünen yaratıkların yatak odanıza erişmesini zorlaştırır. Size kocaman bir artı!

Temel olarak bir taban plakası, yan duvarlar ve bir çatıdan oluşur. Ayrı bileşenler, çadırın dengesini sağlar. Bu temel yapı, rüzgâra ve hava koşullarına dayanıklı, nefes alabilen çadır kumaşı ile kaplanmıştır. Bu tip çadırlara tırmanmanız gereken bir merdivenle ulaşılabilir.

Her türlü çadır şekli vardır. Bunlardan bazıları açıldığında otomobilin dışına çıkarak daha geniş bir iç alan sunuyor. Diğerleri bir tente veya tente ile genişletilebilir, bu da size öngörülemeyen havalarda ek alan ve daha da fazla koruma sağlar.

Diğer avantajları

Geleneksel bir yer çadırına kıyasla onu özel kılan başka şeyler de vardır. Örneğin, yatak/şiltesi size çok fazla konfor sağlar ve doğrudan içine çadırın kendisiyle birlikte yerleştirilebilir.

Ayrıca yolculuk için tekrar monte edilirken uyku tulumu veya battaniye, yastık ve bazı giysiler bırakılabilir. Bu sadece değerli zamandan tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda sadece bir durak ötede olmasına ve hemen tekrar kullanılmasına rağmen can sıkıcı paketlemeden de tasarruf sağlar.

Ayrıca, çoğunlukla büyük pencerelerde genellikle sineklik bulunur. Bu istenmeyen mikroorganizmaları dışarıda tutar ve sessiz bir gece geçirirsiniz.

Tüm yıl boyunca arabanın çatısında bırakabileceğiniz için, her zaman spontane kullanıma hazır bulundurursunuz.

Şekilleri, boyutları, malzemeleri ve fiyatları

Şimdi size satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair birkaç ipucu vermek istiyoruz.

Daha önce de belirtildiği gibi, üretilen modeller kalite, satış sonrası müşteri hizmetleri desteği, garanti şartları, malzeme, fiyat, şekil ve boyut bakımından farklılıklar gösterir. Bu nedenle öncelikle kaç kişi için uygun olması gerektiğini kendinize sorun.

Burada zaten aramanızı biraz daraltan ilk noktaya ulaştık. Çünkü çadıra sığması gereken kişi sayısı zaten belirli çadır şekillerini hariç tutmaktadır. Bununla birlikte, tüm bu ürünlerin yelpazesi bir veya iki kişi için mevcuttur.

Malzemeler söz konusu olduğunda,  kendi aralarında farklılık gösterebilirler; pamuk karışımlı kumaştan oluşan bir (iç) parçası vardır. Bu daha nefes alabilir ve biraz daha kalındır. Geri kalan, yani dış kapak, sıkı dokunmuş bir kumaştan oluşur. Su geçirmezdir ve bize inanın - bir çadırda uzanıp yağmuru dinlemek gibisi yoktur. Brothers Camp bu keyfi size garanti ediyor!

Çadırın monte edildiği araba tavanının sabit tabanı da küçümsenmemelidir. Siz maceracı kampçılar böylece çamurlu bir uyanıştan kurtulursunuz.

Üreticiye bağlı olarak, farklı kalınlıklarda  kullanılan malzemeler çadırının ağırlığına hem de fiyata yansır.

Araştırın Sorgulayın!

Satın almanın sizin için doğru şey olup olmadığından veya istediğiniz modelin beklentilerinizi tam olarak karşılayıp karşılamadığından %100 emin değilseniz, yapılacak en iyi şey bölgenizdeki tedarikçileri aramaktır. Firmamızın İsviçre’den hariç Ülkemizde 7 ayrı şubesi bulunmakta olup her geçen gün ağımz gün be gün gelişmektedir.

Bayi ile kontrol edin

Yakınlarda bayii var mı yok mu? Ardından, herhangi bir sorunuz varsa doğrudan bayiye sormaktan çekinmeyin. Ona mesaj atın ya da arayın. Ürünlerini en iyi o bilir ve bu nedenle hiçbir soru cevapsız kalmamalıdır. Ayrıca, ürününün olası güçlü/ zayıf yönleri ve önemli bakım talimatları hakkında bilgi verebilir.

Hala tam bir acemi misiniz ve böyle bir yatırımın sizin için değerli olup olmadığından şüphe mi ediyorsunuz?

O halde neden havalı olduğunu gösteren daha önceden yayınladığımız birbirinden ilginç onlarca makaleyi aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz !

Tüm Bloglara Buradan Ulaşabilirsiniz!

Brothers Camp Dünyasına sizelere bol eğlenceler, bol maceralar ve unutulmaz anlar dileriz..

Brothers Camp Fark Yaratmadı!

Brothers Camp Fark’ın Ta Kendisidir!