Arabada Kamp Yapmak?

Arabada Kamp Yapmak?
Araba üzerinde kamp yapmak giderek daha popüler hale geliyor. Şaşırtıcı değil, çünkü avantajları çok açık: yeni nesil bu tip bir ürün, bir mobil evden veya karavandan daha ucuzdur ve kurulumu sıradan birinden daha hızlıdır. 
Katlandığında, bir arabadaki modern bir port taşıyıcıya benziyor . Modele bağlı olarak, burada en fazla beş kişi uyuyabilir.
Brothers Camp önemli soruları sizler için netleştiriyor: Hangi araca sığar? Hangi sabitleme sistemleri var?  Ne kadar pahalı?
Her arabaya sığar mı?
Prensip olarak, hemen hemen her araca monte edilebilir. Doğru seçmek çok önemlidir. İkincisi ise arabanın tavan yükünün belirlenmesi gerekir. Bu genellikle araç klavuzunda bulunur. Bununla ilgili herhangi bir veri bulamazsanız, araç üreticisine başvurmalısınız. Ardından, araç modeline uygun atkı aparatı bulmanız gerekir. Atkı aparatı seçerken, aparatın maksimum yükünü dikkate almak önemlidir. Çünkü aracın izin verilen tavan yükü dâhilinde olmalıdır.  Brothers Camp test edilmiş atkı aparatlarının satın alınmasını önermektedir. 
Maliyetleri nelerdir?
Karavanlarda olduğu gibi kesin bir fiyat vermek zordur. Satın alırken sadece fiyat değil, aynı zamanda malzemelerin kalitesi de belirleyici olmaktadır. 
Piyasada çok ucuz maliyetli, ancak kamp anılarınızı hüsrana uğratacak olabilir, veyahut kaliteli malzeme ile yola çıkacağınız ürünler de. Özet ve sonuçla, su geçirmez ve dayanıklı olmalıdır. Yine de iki kişi için küçük bir sey almak istiyorsanız günümüz şartlarında 1300 Euro civarında bir fiyat beklemelisiniz. Ek olarak, genellikle tente ve yük taşıyıcı ara atkı aparatı için ilave maliyetler oluşmaktadır.
Nasıl monte edilir?
Sabitleme için aracınıza uygun ara atkı aparatı gerekmektedir. Günümüzde bu tip ürünlerin kendisi, çelik veya alüminyumdan yapılmış en az iki profil rayına sahiptir . Bunlar ya zemine gömülür ya da dışarıdan zemine vidalanır. Rayların içine itilen bağlantı parçaları ile tavan barlarına veyahut ara atkı aparatlarına monte edilir. Genellikle ikisi yeterlidir. Zorlu arazi gezileri için üç veya daha fazlası önerilir, çünkü bu durumda ağırlık daha iyi dağıtılabilir. Önemli Ayrıntı: Bağlantı çubuklarının veya tavan çıtalarının sayısı ayrıca boyutuna da bağlı olabilir. 
Nasıl kurulur?
Uygun ara atkı aparatı ile araba tavanına sabitlendiğinde, asıl montaj başlayor. Bunu yapmak için en az 4 kişi veyahut kaldırma sistemleri kafi gelmektedir. Tirmanabilmeniz için hemen hemen her zaman bir merdiven bulunur. Merdiveninizi uygun bir tutucuya asılmalıdır.
Hangi aksesuarlara ihtiyacım var?
Kesinlikle ara atkı aparatına ihtiyacınız vardır. Arabanın tavanına bağlanmasının tek yolu budur. Hava değişimi olması önemlidir.  Ayrıca sağlam, katlanabilir bir alüminyum merdiven işinizi görecektir. Bu genellikle firmadan firmaya değişir. Gelelim detaylara: kesinlikle üzerinde uyumak için düzgün ve kaliteli yatağa ihtiyacınız var. Yatak altına uyku matları veya zemin koruma matları da ekleyebilirsiniz.  ,Tente: herzaman güneli bir kamp alanı hayal etmemelisiniz. Yağmur da işin içinde sizinle olacaktır, bu durumda tente ile kampdaki yemek yapma, dinlenme vb. ihtiyaçlarınızı açık havada giderebilirsiniz.  Çoğu sert kabuklu katlandığında bir yatak takımını koymak için size yeterli alan sunar. 
Sert kabuklu mu yoksa kılıflı mı?
Sert kabuklu bir kılıflı bir araç  görsel olarak daha sağlam görünür. Kabuk dünyada fiber, plastik, cam veya karbon fiberden yapılır.  Bunun olumlu bir yan etkisi vardır; Sert kabuklu çadır soğuk havalarda daha iyi yalıtılmaktadır. Ayrıca pratik not ekleyelim;  Arabanızın tavanından dışarı taşma yapmaz, muşambalı tiplerdeki uğultu sesi minimuma indirgenmiş olacağı gibi, eskime de meydana gelmez. Kılıflı model, birçok müşteriyi daha düşük fiyatla ikna edebilmektedir.
Brothers Camp - Taklitler Aslını Yaşatır!
MELİKE ARAC USTU CADIR ILE