Aracınıza Uygun Çadırlar Türkiye’den

20

Aracınıza Uygun Çadırlar Türkiye’den

Yeni Şafak Gazetesi yazarlarından sayın Muhammed Kurtar ile yaptığımız röportaj sonrasında; Yurt içinde başlayıp Dünya'nın dört bir yanına başlayan serüvenimiz 07 Mart 2022 tarihli gazete haberi olmuştur. Söz konusu ropörtaj ile ilgili metni aşağıda alıntılıyor, TAKLİTLER ASLINI YAŞATIR felsefesi ile KALİTE odaklı anlayışımız ile İLK'lerin öncüsü olarak gece gündüz demeden tüm kamp severlere hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz.

Pandemi ile birlikte talep artışı yaşanıyor. Üretici firmalar, ihracata başladı.
"Kadın girişimci Melike Bulu’nun ürettiği cadırlar Avrupa’da büyük ilgi gördü. OSTİM Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan atölyede üretimine pandemi öncesi başlanan çadırlara ilgi salgınla birlikte arttı. Almanya’da internet satışında ilk sıralarda yer alan çadırlardan yılda 5 bin adet satılıyor. Ürünün sahada emekli askerler tarafından test edildiğini belirten Girişimci Melike Bulu, “Kamp çadırları çocuklar, kadınlar için de kullanışlı olmalı” dedi. Bulu, sektöre giriş hikâyesini şöyle anlattı:
Yüzde 80'i, Yurt Dışına Satıyor;
“Sirklerde 18 TIR 55 kişilik kadro ile hareket halindeydik. Yol üzerinde konaklamak için çadırlara ihtiyacımız vardı ve yurt dışından çadır aldık. Pandeminin etkisiyle beraber hızlı bir şekilde büyümüş olduk.” Pandemiden önce yurt içinde ayda ortalama 100 çadır satarken şimdi 10 farklı ülkeye ihracat yapar hale geldiklerini anlatan Bulu, “Yılda ortalama 5 bin adet çadır üretip satıyoruz. Satışlarımızın yüzde 80’i yurt dışına ihracat şeklinde. İhracat da Almanya başı çekerken İsviçre, Amerika, Romanya, Yunanistan, Polonya’nın yanı sıra Estonya, Kanada ve Ukrayna olmak üzere 10 farklı ülkeye ihracat yapıyoruz” şeklinde konuştu. Çadırda terlemeden uyumanın mümkün olması gerektiğini söyleyen Bulu, çadırlarının fiyatının 25 bin TL’ye kadar çıktığını bildirdi."

Brothers Camp Fark Yaratmadı,  Brothers Camp Fark'ın ta kendisi..