Doğa Bizi Çağırıyor..

Doğa Bizi Çağırıyor..

Doğa üzerine..

Derler ki Doğa’yı sevmeyen insan, yaşamı da tam anlamıyla özümseyemezmiş..  Sevdiğimizi sandığımız dünya aslında buz dağının görünen çok küçük bir ucu.. Hayatta keşfedilecek, görülecek, yaşanacak o kadar çok anı var ki..

Dünyamız her geçen gün aklımızın alamayacağı hızda gelişiyor, bir yandan da güzelliklerini hızla yitiriyor.. Doğa ‘nın kendini yenilemeye muktedir olan o muazzam gücü, maalesef insan habitatına günbegün yenik kalıyor.

Çok değil, daha 50 yıl önce köylerden ve ormanlardan yükselen kuş sesleri, yeşil güzellikler, çocukların bayramlarda şeker toplayan küçük elleri, şehirlerin sessiz sedasız saygılı pirüpak yaşamı,

Yerini; kirlenmiş bir doğaya, gürültülü bir şehir kaosuna, sevdiklerimizle sohbet etmeyi  unuttuğumuz bencil ve isli bir hayata teslim ediyor..

Bu rutin de her şey zaten tepe taklak gider iken bir de karşımıza COVID pandemisi çıkıyor.. Evlerimize kapanıyoruz.. Hayatımızı ev-iş ve tekrar ev üçgeninde buluyor, gün be gün yaşam kum saatimizin altına taneler ekliyoruz.

Bu noktada yeni değerlerin, yeni kavramların önemini kavrayan insanoğlu; aslında ”yeni” sandığı ancak genlerimize nakış nakış işlenmiş olan ve unuttuğumuz bir varlığın varoluşunu tekrar hatırlıyor..

“Doğa..”

Artık, unuttuğumuz şeylerin önemini tekrar hatırlamaya başladık..

Sevdiklerimizle, ailemizle zaman geçirmeyi, sohbet etmeyi, büyüklerimize olan saygımızı, küçüklerimize olan sevgimizi, kitap okumayı, hobiler edinmeyi, hayvan sevmeyi, edinmeyi, gökyüzüne bakarken derin bir nefes almayı, kamp yapmayı, ormanda /plajda gecelemeyi, yıldızların altında sevdiklerimizle hayaller kurmayı ve daha nicelerini..

İşte bu bağlamda, Brothers Camp Ailesi olarak, son yıllarda unuttuğumuz tüm değerleri hatırlamak adına; cadırınız ile belki tek başınıza maceralar yolunda belki sevdiklerinizle yıldızlar altında el ele kamp yapmaya “doğa”ya davet ediyoruz.

Sevdiklerinizle ateş başında kamp yaparken bizleri de hatırlayıp lütfen kulaklarımızı hep çınlatınız..

Doğa ile kalın..