Nedir? Ne değildir?

Nedir? Ne değildir?

Kamp yaparken yaşam alanımız olan çadırlar sadece toprak zemin üzerine kurulmuyor. Tavana da kurabilirsiniz. Hayır, şaka yapmıyoruz; bu tip teni nesil çadır tam da bunu yapmanızı sağlıyor. Tabii “Kamp Çeşitleri” infografiğimizde de bahsettiğimiz gibi bu türünü kullanabilmek için aracınızın üzerine özel bir taşıma sistemi monte edilmesi gerekiyor. Gelin, şimdi, arabanıza atlayıp uzun yolculuklar yaptığınızda tercih edebileceğinize daha yakından bakalım.

 

Yeni Nesil Nasıl Kullanılır?

Bahsettiğimiz gibi araba üzerinde bulunan türler özel bir türü. Yani normal kampı ürününü aracınızın üzerine kurup kamp yapamıyorsunuz. Bu özel ürün aracın tavanına monte edilen ve genellikle araç paketlerinde bulunmayıp ekstra olarak satın alınması gereken tavan çıtalarının üzerine konumlandırılıyor. Dolayısıyla “ tavana zarar verir mi?” sorusunun yanıtının, direkt olarak tavana yerleştirilmediği için “Hayır.” olduğunu söyleyebiliriz. Üstelik yağmur geçirmez kılıfı olan modellerini yağmurlu havalarda da kullanmanız mümkün.

 

Peki, aracın tavana nasıl çıkılıyor? Bunun için kullanılan özel bir merdivenden yardım alınıyor.

 

Diğer türlerinde olduğu gibi araba üzerinde açılıyor ve kapanıyor, katlanıp çantasına koyulabiliyor. Acıp kurmak, toplama işlemine nazaran çok daha kolay. Toplarken ise iki kişi olması işleri çok daha kolaylaştırabiliyor.

 

 Nasıl Kullanılır?

Bahsettiğimiz gibi araba üzerinde bulunan bu tarz özel bir tür.Yani normal kamp urunlerinizi aracınızın üzerine kurup kamp yapamıyorsunuz. Bu özel tür aracın tavanına monte edilen ve genellikle araç paketlerinde bulunmayıp ekstra olarak satın alınması gereken tavan çıtalarının üzerine konumlandırılıyor. Dolayısıyla “ tavana zarar verir mi?” sorusunun yanıtının, direkt olarak tavana yerleştirilmediği için “Hayır.” olduğunu söyleyebiliriz. Üstelik yağmur geçirmez kılıfı olan modellerini yağmurlu havalarda da kullanmanız mümkün.