Karavanla Seyahat

Karavanla Seyahat

Bir maceraya mı atıldınız? Bisiklet şart değil mi? Kamp alanından kasabaya kısa bir alışveriş çılgınlığı, şehir gezisi veya dağda tur...

İkitekeriniz ile aracınızı kamp alanında bırakabilirsiniz. Ama onu nasıl taşıyor veya getiriyorsunuz?

Giderek daha iyi hale geliyor. Böylece seyahat aletlerimizi güvenli bir şekilde taşıyabiliyoruz. Çoğu modelde, ikitekere veya diğer bagajlara yer açmak için ikiz yatakları katlayabilirsiniz. Dezavantajı, uyumak için aletinizi dışarı çıkarmanız gerektiğidir. En akıllı versiyon, arkadaki açılır çift kişilik yataktır. Bu şekilde yatağı her zaman istediğiniz yükseklikte kullanabilir ve böylece bisikletleri gece boyunca karavanda tutabilirsiniz. Kolay ve güvenli bir şekilde yüklersiniz, bu da güvenli taşımayı garanti eder.

İpucu: Oraya koymak için yeterli alan olup olmadığını önceden kontrol edin. Sığmıyorsa, katlanır (elektrikli) olanlar satın alabilir veya karavanın arkasına bir rafı monte edebilirsiniz.

Şasisindeki Taşıma Rafı:

Bir başka çok iyi seçenek, karavanın çerçevesine monte edilen  raflarıdır. Bu destek, aracın şasisine monte edilmiştir. Bu nedenle diğer benzer sistemler gibi aracınizın arka kapılarına dayanmaz. Hepsinden önemlisi, bu desteklerle, iki tekerinizi çıkarmak zorunda kalmadan arkaya monte edebilirsiniz, çok pratiktir. Bir menteşe sayesinde, hala üzerindeyken rafı yana sallarsınız. Ayrıca, hangisi sizin için en uygunsa, sağa açılan menteşeler veya sola açılan menteşeler arasından seçim yapabilirsiniz. Menteşe sağ taraftayken raf sağa doğru sallanır, bu da yol kenarına park edildiğinde daha güvenlidir. Menteşe soldayken, raf sola döner ve arkaya girmek için her seferinde rafın etrafında dolaşmak zorunda kalmazsınız.

Römork Bağlantısındaki Taşıyıcı:

Ancak cok gerekli değildir. Aracınıza bir çeki demiri takılı ise teknik muayenede şartları sağlamanız gerektiğini unutmayınız.

Arkasındaki Rafı:

Son bir seçenek olarak, rafı aracın arkasına da asabilirsiniz. Çift arka kapılı kamyonetler için, iki kapıdan birine bir raf takılarak diğer kapının kolayca açılması sağlanır.  Taşıyıcısının asılı olduğu arka kapıları açarken dikkatli olmalısınız. Kapılar çok ağır bir yükle kullanıldığında düzenli olarak hasar görüyoruz. Bu nedenle, kapıyı açmadan önce aletinizi çıkarmanız tercih edilir, aksi takdirde kapı hafif aralık olsa bile menteşelere veya kapı amortisörlerine aşırı yüklenme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Bizden Size Bir İpucu: Taşımadan önce pili çıkarın, bu onları çok daha hafif hale getirecektir.

Zorunlu Tabela: Taşıyıcınız aracin arkasına uyarıcı tabela takmak zorunludur. Bu arada rüzgar ve yağmurdan korumak içi kılıf kullanabilirsiniz. Bu sayede olası hırsızların gözünden de koruyabilirsiniz.

Brothers Camp olarak sizlerle karavan dünyasında ikiteker ile yolculuğa dair ufak tüyolar vermek istedik. İster doğada olsun İster Karavanınız olsun ya da olmasın spor ile beraber pozitif bir yaşam diliyoruz.