Ne tür Brothers Camp Araç Üstü Çadırı?

Ne tür Brothers Camp Araç Üstü Çadırı?

 

Sık Sorulan Sorular Klavuzu (2)

Aracınız için Çadır nasıl seçilir?Çadırınızın aracınıza uygun olduğundan nasıl emin olunur? Bu soruları burada yanıtladık ve sizler için daha faydalı bilgiler sağladık!

 Çadıriniz macerayı seven kamp tutkunları için özel olarak hazırlanmıştır. Hızlı bir şekilde kurulabilen bu çadırlar, kamp yapmak için herhangi bir yere kolayca gitmenize ve zorlu koşullara dayanabilecek sağlam bir yapı ve malzeme kullanmanıza olanak tanır. Buzlu çamurlu zemine çadırınızı kurup kamp yapmak için ağacın tepesine tırmanmaya hazır mısınız? Ondan önce dikkat edilmesi gereken çok şey var. Eksiksiz kılavuzumuz, acil sorularınızı yanıtlamanıza yardımcı olacaktır.

Ne tür Çadır satın almalıyım?
Aracınız için bir çadır kullanmaya karar verdikten sonra bir sonraki adım, doğal olarak hangi Brothers Camp ürününün sizin için doğru olduğunu belirlemektir. Eviniz kadar rahat bir çadır seçerken lütfen aşağıdaki ayrıntılara dikkat edin. Aynı zamanda sitemizde bulunan “Aracıma Göre Çadır Öner” uygulaması ile ön fikir edinebilirsiniz.
Sert Kabuklu Çadırların, Deri/Branda Kaplı Çadırları İle Karşılaştırılması
Sert kabuklu araba Çadırı: Sert kabuklu araba çadırı açmak çok uygundur. Sadece birkaç kilidi gevşetmeniz yeterlidir. Bu nedenle, yumuşak kabuklu araba çatı çadırlarına göre kurulumu ve depolanması daha uygundur. Ayrıca, zemini bal petek panelli alüminyum, kabuğu da güçlü malzemelerden yapılmıştır, bu nedenle mükemmel hava direncine sahiptir. Bu avantajlara dayanarak, sert kabuklu çadırınız, karada ve arazide seyahat için yaygın olarak kullanılabilmektedir. Ayrıca, AB-130, AB-150, Panoramik-120 model Çadırlarımızı daha fazla depolama alanı sağlamak veya sezon dışı seyahatlerde kullanmak için bir tavan kutusu olarak kullanabilirsiniz. Kapalı halde iken kar, dolu, yağmur, güneş, kuş pislikleri vb. olumsuz atmosfer/ortam koşullarda kabuğunuz deforme olmadığı gibi aracınızın tavanını da aynı oranda koruma sağlar.
Deri/Branda Kaplı Çadır: Deri/Branda Kaplı Çadırlar, çadırın tentesinden farklı bir kap ile araç üstünüzde bulunur. Çadırınızı açmak için anılan önce brandayı açmak, akabinde çadırınızı kurmak durumunda kalırsınız. Kötü hava şartlarında çadırınızı toplamak istediğinizde yine önce çadırınızı kapatmak, sonrasında ıslanmış ve/veya kar ile kaplı, kimi zaman buzlaşmış sert branda ile çadırınızı kaplamak durumunda kalırsınız. Tüm bu işlemler sizlere çadır açma ve kapama kolaylığı sağlamadığı, süre kazandırmadığı gibi, branda ile kaplanmış çadırınız seyir halinde aracınız üzerinde asimetrik ve şık olmayan bir görünüm sergileyebilir, uğultu ve ıslık sesi çıkarabilir. Her daim ıslak olmasından ötürü çadırınızda nem, küf ve kötü kokuya sebebiyet verebilir.